Keçid linkləri

logo-print
2016, 04 Dekabr, bazar, Bakı vaxtı 14:39

Exit-Poll-ların nəticələri


Bakıda seçki məntəqələrindən birində səsvermənin nəticələri sayılır.

Bakıda seçki məntəqələrindən birində səsvermənin nəticələri sayılır.

.

BİRİNCİ EXİT-POLL

ABŞ-ın "Arthur J. Finkelstein & Associates" Azәrbaycanda keçirilmiş parlament seçkilәrindә sәsvermә ilә bağlı apardığı "exit-poll"un nәticәlәrini açıqlayıb.

APA informasiya agentliyinin məlumatına görə 118 dairədə sorğu keçirdiyini deyən təşkilat hesab edir ki, birincilik qazananlardan 65-i YAP üzvüdür.

Bu exit-poll-un nəticələri aşağıdakı kimidir:

Dairə

Namizəd

%

1

8 saylı Binəqədi birinci

Ayaz Quliyev (bitərəf)

65,1

2

9 saylı Binəqədi ikinci

Kəmaləddin Qafarov (YAP)

60,3

3

10 saylı Binəqədi üçüncü

Madər Musayev (bitərəf)

74,9

4

11 saylı Qaradağ

Aydin Hüseynov (YAP)

64,9

5

12 saylı Qaradağ – Binəqədi -Yasamal

Mixail Zabelin(YAP)

68,1

6

13 saylı Xəzər - Pirallahı

Rauf Əliyev(YAP)

72,9

7

14 saylı Xəzər

Mehriban Əliyeva (YAP)

96,4

8

15 saylı Yasamal birinci

Ülvi Quliyev (bitərəf)

52,3

9

16 saylı Yasamal ikinci

Aytən Mustafayeva (bitərəf)

49,9

10

17 saylı Yasamal üçüncü

Elşad Həsənov (bitərəf)

49,1

11

18 saylı Nərimanov - Nizami

Rasim Musabəyov (bitərəf)

51,2

12

19 saylı Nərimanov birinci

Hikmət Məmmədov (YAP)

54,2

13

20 saylı Nərimanov ikinci

Adil Əliyev (bitərəf)

62,4

14

21 saylı Nəsimi birinci

Məlahət İbrahimqızı (YAP)

69,9

15

22 saylı Nəsimi ikinci

Asim Mollazadə(ADİSP)

52,8

16

23 saylı Nəsimi – Səbail

Ziyad Səmədzadə(bitərəf)

74,7

17

24 saylı Nizami birinci

Rövnəq Abdullayev (YAP)

78,5

18

25 saylı Nizami ikinci

Sədaqət Vəliyeva (YAP)

69,2

19

26 saylı Sabunçu birinci

Fazil Mustafa (BQP)

54,7

20

27 saylı Sabunçu ikinci

Dilarə Cəbrayılova (YAP)

61,1

21

28 saylı Sabunçu üçüncü

Eldar Quliyev (bitərəf)

54,4

22

29 saylı Səbail

Şəmsəddin Hacıyev (YAP)

59,1

23

30 saylı Suraxanı birinci

Sevinc Fətəliyeva (YAP)

71,2

24

31 saylı Suraxanı ikinci

Fərəc Quliyev (MDHP)

37,8

25

32 saylı Suraxanı üçüncü

Ağacan Abıyev (YAP)

71,8

26

33 saylı Xətai birinci

Hüseynbala Mirələmov(YAP)

69,1

27

34 saylı Xətai ikinci

Fuad Muradov (bitərəf)

66,7

28

35 saylı Xətai üçüncü

Araz Əlizadə (ASDP)

45,2

29

36 saylı Xətai dördüncü

Səməd Seyidov (YAP)

73,4

30

37 saylı Nizami birinci (Gəncə)

Pərvin Kərimzadə (YAP)

64,3

31

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə)

Naqif Həmzəyev (YAP)

63,7

32

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə)

Xanlar Fətiyev (YAP)

56,7

33

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə)

Musa Quliyev (YAP)

52,4

34

41 saylı Sumqayıt birinci

Mirzəcan Xəlilov (özü -YAP)

58,7

35

42 saylı Sumqayıt ikinci

Tahir Mirkişili (YAP)

60,1

36

43 saylı Sumqayıt üçüncü

Muxtar Babayev (YAP)

64,2

37

44 saylı Sumqayıt - Xızı

Hacı Salayev (bitərəf)

65,9

38

45 saylı Abşeron

Oqtay Əsədov (YAP)

71,5

39

46 saylı Şirvan

Rafael Cəbrayılov (bitərəf)

60,7

40

47 saylı Mingəçevir

Aydın Mirzəzadə (YAP)

54,3

41

48 saylı Yevlax

İlham Məmmədov (YAP)

69,7

42

49 saylı Yevlax – Mingəçevir

Əli Hüseynli (YAP)

72,7

43

50 saylı Abşeron - Qobustan

Zəynəb Xanlarova (bitərəf)

64,8

44

51 saylı Qusar

Azər Badamov (YAP)

60,1

45

52 saylı Quba

Vahid Əhmədov (bitərəf)

51,9

46

53 saylı Quba - Qusar

Yevda Abramova (YAP)

58,2

47

54 saylı Şabran –Siyəzən

Tahir Süleymanov (YAP)

70,9

48

55 saylı Xaçmaz şəhər

Eldəniz Səlimov (YAP)

67,9

49

56 saylı Xaçmaz kənd

İlham Əliyev (YAP)

65,9

50

57 saylı Kürdəmir

Müslüm Məmmədov (bitərəf)

64,9

51

58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir

Rafael Hüseynov (VHP)

57,4

52

59 saylı Salyan

Əliağa Hüseynov (bitərəf)

71,9

53

60 saylı Salyan – Neftçala

Fəzail Ağamalı (AVP)

67,5

54

61 saylı Neftçala

Arif Rəhimzadə (YAP)

76,6

55

62 saylı Saatlı

Əflatun Amaşov (bitərəf)

67,2

56

63 saylı Sabirabad birinci

Elçin Quliyev (YAP)

66,4

57

64 saylı Sabirabad ikinci

Rüstəm Xəlilov (YAP)

61,9

58

65 saylı Saatlı - Sabirabad – Kürdəmir

Əhliman Əmiraslanov (YAP)

72,3

59

66 saylı Biləsuvar

Xanhüseyn Kazımlı (ASRP)

64,9

60

67 saylı Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov (YAP)

67,1

61

68 saylı Cəlilabad kənd

Mirkazım Kazımov (YAP)

64,1

62

69 saylı Cəlilibad – Masallı – Biləsuvar

Fəzail İbrahimlı (VHP)

63,2

63

70 saylı Masallı şəhər

Nəriman Əliyev (YAP)

61,9

64

71 saylı Masallı kənd

Elmira Axundova (bitərəf)

58,1

65

72 saylı Yardımlı – Masallı

Musa Qasımlı (bitərəf)

62,7

66

73 saylı Lənkəran şəhər

Rüfət Quliyev (bitərəf)

63,4

67

74 saylı Lənkəran kənd

Hadı Rəcəbli (YAP)

69,8

68

75 saylı Lənkəran - Masallı

Cavanşir Paşazadə (YAP)

72,5

69

76 saylı Lənkəran – Astara

Ziyafət Əsgərov (YAP)

71,1

70

77 saylı Astara

Rəşad Mahmudov (YAP)

67,8

71

78 saylı Lerik

İqbal Məmmədov (YAP)

63,4

72

79 saylı İmişli

Əsabil Qasımov (YAP)

69,9

73

80 saylı İmişli – Beyləqan

Çingiz Qənizadə (bitərəf)

58,7

74

81 saylı Beyləqan

Şahin İsmayılov (YAP)

56,7

75

82 saylı Ağcabədi

Tahir Rzayev (YAP)

65,1

76

* 83 saylı Ağcabədi – Füzuli

Aqil Abbas (bitərəf)

67,8

77

* 84 saylı Füzuli

Bahar Muradova (YAP)

69,1

78

85 saylı Şamaxı

Elxan Süleymanov (bitərəf)

66,2

79

86 saylı İsmayıllı

Novruzəli Aslanov (bitərəf)

68,4

80

87 saylı Ağsu – İsmayıllı

Tahir Kərimli (Vəhdət)

67,5

81

88 saylı Göyçay

Sabir Hacıyev (VBP)

56,1

82

89 saylı Göyçay – Ağdaş

Elman Nəsirov (YAP)

59,7

83

90 saylı Ağdaş

Çingiz Əsədullayev (bitərəf)

53,7

84

91 saylı Ucar

Vüsal Hüseynov (YAP)

59,4

85

92 saylı Zərdab – Ucar

Jalə Əliyeva (bitərəf)

53,7

86

93 saylı Bərdə şəhər

Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf)

69,8

87

94 saylı Bərdə kənd

Zahid Oruc (bitərəf)

72,4

88

95 saylı Tərtər

Sahib Alıyev (bitərəf)

67,3

89

96 saylı Goranboy – Naftalan

Mahir Aslanov (bıtərəf)

64,9

90

* 97 saylı Goranboy –Ağdam – Tərtər

Ağalar Vəliyev (YAP)

70,9

91

98 saylı Şəmkir şəhər

Sahibe Qafarova (YAP)

72,7

92

99 saylı Şəmkir kənd

Sona Əliyeva (YAP)

73,1

93

100 saylı Şəmkir - Daşkəsən

Kamran Bayramov (YAP)

66,7

94

101 saylı Göygöl – Daşkəsən

Rövşən Rzayev (bitərəf)

66,8

95

102 saylı Samux – Şəmkir

Valeh Ələsgərov (bitərəf)

72,9

96

103 saylı Gədəbəy

Sevinc Hüseynova (YAP)

74,1

97

104 saylı Gədəbəy - Tovuz

Rafiq Məmmədhəsənov (YAP)

70,7

98

105 saylı Tovuz

Qənirə Paşayeva (bitərəf)

61,7

99

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa

Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)

58,1

100

107 saylı Qazax

Kamran Nəbizadə (bitərəf)

63,7

101

108 saylı Ağstafa

Nizami Cəfərov (YAP)

67,9

102

109 saylı Balakən

Nəsib Məhəməliyev (YAP)

71,7

103

110 saylı Zaqatala

Elşən Musayev (ADMP)

53,6

104

111 saylı Zaqatala – Balakən

Kamilə Əliyeva (YAP)

52,1

105

112 saylı Qax

Azər Kərimli (bitərəf)

53,7

106

113 saylı Şəki şəhər

Yaqub Mahmudov (YAP)

56,5

107

114 saylı Şəki kənd birinci

Əli Məsimli (bitərəf)

48,9

108

115 saylı Şəki kənd ikinci

Cavanşir Feyziyev (bitərəf)

56,1

109

116 saylı Qəbələ

Fəttah Heydərov (bitərəf)

82,6

110

117 saylı Oğuz – Qəbələ

Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)

71,9

111

** 118 saylı Ağdam şəhər

Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)

59,6

112

119 saylı Ağdam kənd

Bəxtiyar Sadıqov (YAP)

65,4

113

** 120 saylı Cəbrayıl -Qubadlı

Astan Şahverdiyev (YAP)

64

114

** 121 saylı Laçın

Mahir Abbaszadə (YAP)

59,9

115

** 122 saylı Xankəndi

Flora Qasımova (bitərəf)

54,1

116

** 123 saylı Kəlbəcər

Cavid Qurbanov (YAP)

78,3

117

** 124 saylı Şuşa Ağdam –Xocalı - Xocavəndi

Elman Məmmədov (YAP)

65,9

118

** 125 saylı Zəngilan -Qubadlı

İmamverdi İsmayılov (YAP)

64,7

İKİNCİ EXİT-POLL

Exit-poll keçirən 2-ci təşkilatın - “Opinion way”-in qənaətincə isə nəticələr aşağıdakı kimidir:

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu (77,7)

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Əliyeva Mehriban Arif qızı (96,1)

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu (53,6)

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Mustafayeva Aytən İnqilab qızı (48,3)

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Həsənov Elşad Eldar oğlu (49,9)

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu (56,2)

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu (53,6)

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu (64,1)

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı (70,9)

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu (56,3)

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu

(75,7)

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu (79,6)

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı (66,3)

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu (51,9)

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Cəbrayılova Dilarə Məmmədağa (64,1)

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu (59,2)

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu (58,8)

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı (67,10)

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Quliyev Fərəc İbrahim oğlu (39,6)

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Abiyev Ağacan Qulam oğlu (74,7)

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu (70,1)

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Muradov Fuad Rauf oğlu (66,6)

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu

(46,7)

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayıl oğlu (73,1)

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı (64,7)

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu (66,3)

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Fətiyev Xanlar Nuru oğlu (55,9)

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu (54,3)

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu (59,9)

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu (56,1)

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Babayev Muxtar Bahadur oğlu (67,4)

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Salayev Hacı Hacıbaba oğlu (70,1)

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu (71,9)

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - Cəbrayılov Rafael Kamil oğlu (63,2)

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu (55,4)

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu (66,7)

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu (71,7)

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı (69,2)

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu (63,4)

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu (50,9)

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Abramov Yevda Sasunoviç (59,2)

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Süleymanov Tahir Süleyman oğlu (74,4)

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu (68,1)

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Əliyev İlham Əlisəftər oğlu (66,1)

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu (61,6)

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu (57,6)

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Hüseynov Əliağa İzzət oğlu (74,4)

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamali Fəzail Rəhim oğlu (67,9)

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Rəhimzadə Arif Qafar oğlu (74,4)

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Amaşov Əflatun Əhməd oğlu (68,7)

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Quliyev Elçin Bəybala oğlu (65,1)

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu (67,1)

65 saylı Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu (73,7)

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu (64,1)

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu (70,7)

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu (64,7)

69 saylı Cəlilabad-Masalli-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu (66,7)

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Əliyev Nəriman Əlibala oğlu (64,1)

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - Axundova Elmira Hüseyn (58,7)

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Qasımlı Musa Cəfər oğlu (56,9)

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu (63,7)

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadi Musa oğlu (67,7)

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu (72,9)

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu (73,4)

77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu (67,3)

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu (67,1)

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu (68,9)

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu (60,3)

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin Əmir oğlu (57,8)

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu (63,9)

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu (62,1)

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Muradova Bahar Əvəz qızı (69,5)

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Süleymanov Elxan Sirac oğlu (64,5)

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu (64,8)

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayidağa oğlu (67,1)

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu (59,2)

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu (63,7)

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu (51,4)

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Hüseynov Vüsal Afqan oğlu (61,7)

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı (53,6)

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli (73,1)

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu (72,2)

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu (65,2)

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu

(69,9)

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

(69,6)

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı (74,4)

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Əliyeva Sona Sakit qızı (69,1)

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu (65,6)

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Rzayev Rövşən Şükür oğlu (67,3)

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu (69,1)

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı (73,2)

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu (66,9)

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı (59,1)

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı

(59,7)

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Nəbizadə Kamran Telman oğlu (63,3)

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu (68,4)

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

(66,4)

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu (51,6)

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı (53,1)

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu (57,7)

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - Mahmudov Yaqub Mikayıl oğlu (53,6)

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu (45,1)

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu (56,4)

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu (78,9)

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı (72,3)

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu (64,1)

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu (70,2)

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Şahverdiyev Astan Nüşirəvan oğlu

(64,4)

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu (61,8)

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Qasımova Flora Qasım qızı (56,9)

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Qurbanov Cavid Qənbər oğlu (79,1)

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu (63,7)

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu (61,5).

ÜÇÜNCÜ EXİT-POLL

“ELS” Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzi parlament seçkilərində keçirdiyi “exit-poll”un ilkin nəticələrini açıqlayıb.

APA-nın xəbərinə görə, Mərkəzin rəhbəri İradə Yaqubova bildirib ki, “exit-poll” 118 seçki dairəsi üzrə 1180 məntəqədə keçirilib.

Dairə

Namizəd

%

1

8 saylı Binəqədi birinci

Ayaz Quliyev (bitərəf)

63,1

2

9 saylı Binəqədi ikinci

Kəmaləddin Qafarov (YAP)

62,7

3

10 saylı Binəqədi üçüncü

Madər Musayev (bitərəf)

75,4

4

11 saylı Qaradağ

Aydin Hüseynov (YAP)

62,4

5

12 saylı Qaradağ – Binəqədi -Yasamal

Mixail Zabelin(YAP)

67,6

6

13 saylı Xəzər - Pirallahı

Rauf Əliyev(YAP)

74,4

7

14 saylı Xəzər

Mehriban Əliyeva (YAP)

96,7

8

15 saylı Yasamal birinci

Ülvi Quliyev (bitərəf)

53,1

9

16 saylı Yasamal ikinci

Aytən Mustafayeva (bitərəf)

50,9

10

17 saylı Yasamal üçüncü

Elşad Həsənov (bitərəf)

52,4

11

18 saylı Nərimanov - Nizami

Rasim Musabeyov (bitərəf)

55,3

12

19 saylı Nərimanov birinci

Hikmət Məmmədov (YAP)

49,8

13

20 saylı Nərimanov ikinci

Adil Əliyev (bitərəf)

59,9

14

21 saylı Nəsimi birinci

Məlahət İbrahimqızı (YAP)

69,3

15

22 saylı Nəsimi ikinci

Asim Mollazadə(ADİSP)

56,7

16

23 saylı Nəsimi – Səbail

Ziyad Səmədzadə(bitərəf)

74,1

17

24 saylı Nizami birinci

Rövnəq Abdullayev (YAP)

76,9

18

25 saylı Nizami ikinci

Sədaqət Vəliyeva (YAP)

66,6

19

26 saylı Sabunçu birinci

Fazil Mustafa (BQP)

51,4

20

27 saylı Sabunçu ikinci

Dilarə Cəbrayılova (YAP)

64,9

21

28 saylı Sabunçu üçüncü

Eldar Quliyev (bitərəf)

56,1

22

29 saylı Səbail

Şəmsəddin Hacıyev (YAP)

63,1

23

30 saylı Suraxanı birinci

Sevinc Fətəliyeva (YAP)

67,9

24

31 saylı Suraxanı ikinci

Fərəc Quliyev (MDHP)

39,1

25

32 saylı Suraxanı üçüncü

Ağacan Abıyev (YAP)

71,9

26

33 saylı Xətai birinci

Hüseynbala Mirələmov(YAP)

68,7

27

34 saylı Xətai ikinci

Fuad Muradov (bitərəf)

64,6

28

35 saylı Xətai üçüncü

Araz Əlizadə (ASDP)

44,4

29

36 saylı Xətai dördüncü

Səməd Seyidov (YAP)

74,1

30

37 saylı Nizami birinci (Gəncə)

Pərvin Kərimzadə (YAP)

59,9

31

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə)

Naqif Həmzəyev (YAP)

61,7

32

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə)

Xanlar Fətiyev (YAP)

60,1

33

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə)

Musa Quliyev (YAP)

53,7

34

41 saylı Sumqayıt birinci

Mirzəcan Xəlilov (özü -YAP)

62,1

35

42 saylı Sumqayıt ikinci

Tahir Mirkişili (YAP)

59,7

36

43 saylı Sumqayıt üçüncü

Muxtar Babayev (YAP)

65,3

37

44 saylı Sumqayıt - Xızı

Hacı Salayev (bitərəf)

64,9

38

45 saylı Abşeron

Oqtay Əsədov (YAP)

70,1

39

46 saylı Şirvan

Rafael Cəbrayılov (bitərəf)

63,5

40

47 saylı Mingəçevir

Aydın Mirzəzadə (YAP)

56,1

41

48 saylı Yevlax

İlham Məmmədov (YAP)

65,9

42

49 saylı Yevlax – Mingəçevir

Əli Hüseynli (YAP)

69,1

43

50 saylı Abşeron - Qobustan

Zəynəb Xanlarova (bitərəf)

66,1

44

51 saylı Qusar

Azər Badamov (YAP)

59,9

45

52 saylı Quba

Vahid Əhmədov (bitərəf)

53,7

46

53 saylı Quba - Qusar

Yevda Abramova (YAP)

62,5

47

54 saylı Şabran –Siyəzən

Tahir Süleymanov (YAP)

74,5

48

55 saylı Xaçmaz şəhər

Eldəniz Səlimov (YAP)

67,1

49

56 saylı Xaçmaz kənd

İlham Əliyev (YAP)

65,5

50

57 saylı Kürdəmir

Müslüm Məmmədov (bitərəf)

61,7

51

58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir

Rafael Hüseynov (VHP)

56,6

52

59 saylı Salyan

Əliağa Hüseynov (bitərəf)

71,4

53

60 saylı Salyan – Neftçala

Fəzail Ağamalı (AVP)

67,7

54

61 saylı Neftçala

Arif Rəhimzadə (YAP)

71,5

55

62 saylı Saatlı

Əflatun Amaşov (bitərəf)

67,4

56

63 saylı Sabirabad birinci

Elçin Quliyev (YAP)

66,1

57

64 saylı Sabirabad ikinci

Rüstəm Xəlilov (YAP)

61,3

58

65 saylı Saatlı - Sabirabad – Kürdəmir

Əhliman Əmiraslanov (YAP)

72,7

59

66 saylı Biləsuvar

Xanhüseyn Kazımlı (ASRP)

66,9

60

67 saylı Cəlilabad şəhər

Malik Həsənov (YAP)

66,9

61

68 saylı Cəlilabad kənd

Mirkazım Kazımov (YAP)

84,9

62

69 saylı Cəlilibad – Masallı – Biləsuvar

Fəzail İbrahimlı (VHP)

67,3

63

70 saylı Masallı şəhər

Nəriman Əliyev (YAP)

65,4

64

71 saylı Masallı kənd

Elmira Axundova (bitərəf)

62,2

65

72 saylı Yardımlı – Masallı

Musa Qasımlı (bitərəf)

59,9

66

73 saylı Lənkəran şəhər

Rüfət Quliyev (bitərəf)

63,1

67

74 saylı Lənkəran kənd

Hadı Rəcəbli (YAP)

67,8

68

75 saylı Lənkəran - Masallı

Cavanşir Paşazadə (YAP)

69,9

69

76 saylı Lənkəran – Astara

Ziyafət Əsgərov (YAP)

73,1

70

77 saylı Astara

Rəşad Mahmudov (YAP)

66,7

71

78 saylı Lerik

İqbal Məmmədov (YAP)

67,6

72

79 saylı İmişli

Əsabil Qasımov (YAP)

73,3

73

80 saylı İmişli – Beyləqan

Çingiz Qənizadə (bitərəf)

63,1

74

81 saylı Beyləqan

Şahin İsmayılov (YAP)

58,7

75

82 saylı Ağcabədi

Tahir Rzayev (YAP)

60,7

76

* 83 saylı Ağcabədi – Füzuli

Aqil Abbas (bitərəf)

62,9

77

* 84 saylı Füzuli

Bahar Muradova (YAP)

71,2

78

85 saylı Şamaxı

Elxan Süleymanov (bitərəf)

66,7

79

86 saylı İsmayıllı

Novruzəli Aslanov (bitərəf)

67,1

80

87 saylı Ağsu – İsmayıllı

Tahir Kərimli (Vəhdət)

67,2

81

88 saylı Göyçay

Sabir Hacıyev (VBP)

56,7

82

89 saylı Göyçay – Ağdaş

Elman Nəsirov (YAP)

58,1

83

90 saylı Ağdaş

Çingiz Əsədullayev (bitərəf)

50,4

84

91 saylı Ucar

Vüsal Hüseynov (YAP)

59,9

85

92 saylı Zərdab – Ucar

Jalə Əliyeva (bitərəf)

52,7

86

93 saylı Bərdə şəhər

Gövhər Baxşəliyeva (bitərəf)

69,9

87

94 saylı Bərdə kənd

Zahid Oruc (bitərəf)

68,2

88

95 saylı Tərtər

Sahib Alıyev (bitərəf)

62,8

89

96 saylı Goranboy – Naftalan

Mahir Aslanov (bıtərəf)

65,4

90

* 97 saylı Goranboy –Ağdam – Tərtər

Ağalar Vəliyev (YAP)

72,7

91

98 saylı Şəmkir şəhər

Sahibe Qafarova (YAP)

76,1

92

99 saylı Şəmkir kənd

Sona Əliyeva (YAP)

73,4

93

100 saylı Şəmkir - Daşkəsən

Kamran Bayramov (YAP)

66,4

94

101 saylı Göygöl – Daşkəsən

Rövşən Rzayev (bitərəf)

66,7

95

102 saylı Samux – Şəmkir

Valeh Ələsgərov (bitərəf)

72,1

96

103 saylı Gədəbəy

Sevinc Hüseynova (YAP)

74,4

97

104 saylı Gədəbəy - Tovuz

Rafiq Məmmədhəsənov (YAP)

66,7

98

105 saylı Tovuz

Qənirə Paşayeva (bitərəf)

61,8

99

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa

Ülviyyə Ağayeva (bitərəf)

58,1

100

107 saylı Qazax

Kamran Nəbizadə (bitərəf)

62,2

101

108 saylı Ağstafa

Nizami Cəfərov (YAP)

73,1

102

109 saylı Balakən

Nəsib Məhəməliyev (YAP)

67,1

103

110 saylı Zaqatala

Elşən Musayev (ADMP)

54,5

104

111 saylı Zaqatala – Balakən

Kamilə Əliyeva (YAP)

48,7

105

112 saylı Qax

Azər Kərimli (bitərəf)

53,7

106

113 saylı Şəki şəhər

Yaqub Mahmudov (YAP)

56,1

107

114 saylı Şəki kənd birinci

Əli Məsimli (bitərəf)

48,8

108

115 saylı Şəki kənd ikinci

Cavanşir Feyziyev (bitərəf)

59,7

109

116 saylı Qəbələ

Fəttah Heydərov (bitərəf)

82,2

110

117 saylı Oğuz – Qəbələ

Aqiyə Naxçıvanlı (YAP)

73,9

111

** 118 saylı Ağdam şəhər

Bəxtiyar Əliyev (bitərəf)

62,1

112

119 saylı Ağdam kənd

Bəxtiyar Sadıqov (YAP)

66,1

113

** 120 saylı Cəbrayıl -Qubadlı

Astan Şahverdiyev (YAP)

64,3

114

** 121 saylı Laçın

Mahir Abbaszadə (YAP)

60,9

115

** 122 saylı Xankəndi

Flora Qasımova (bitərəf)

53,9

116

** 123 saylı Kəlbəcər

Cavid Qurbanov (YAP)

78,8

117

** 124 saylı Şuşa Ağdam –Xocalı - Xocavəndi

Elman Məmmədov (YAP)

66,1

118

** 125 saylı Zəngilan -Qubadlı

İmamverdi İsmayılov (YAP)

62,7

Günün bütün mövzuları

Şərhləri göstər

XS
SM
MD
LG