Keçid linkləri

2016, 10 Dekabr, şənbə, Bakı vaxtı 09:21

Çempionlar Liqasının və UEFA Kubokunun püşkü atıldı


Kiyev «Dinamo»su «Genk» – «Sarayevo» cütlüyünün qalibi ilə oynayacaq

Kiyev «Dinamo»su «Genk» – «Sarayevo» cütlüyünün qalibi ilə oynayacaq

Avqustun 3-də İsveçrənin Nyon şəhərində UEFA Çempionlar Liqasının üçüncü seçmə mərhələsinin və UEFA Kubokunun ikinci seçmə mərhələsinin püşkatması keçirilib.


Çempionlar Liqasının finalına çıxmaq üçün Türkiyə çempionu «Fənərbaxça» Belçikanın «Anderlext», Rusiya vitse-çempionu «Spartak» isə Şotlandiyanın «Seltik» klubunun müqavimətini qırmalı olacaq.


Kiyev «Dinamo»su «Genk» (Belçika) – «Sarayevo» (Bosniya və Herseqovina) cütlüyünün qalibi ilə, «Şaxtyor» isə «Pyunik» (Yerevan) üzərində qələbə çalarsa, «Zalsburq» (Avstriya) və ya «Venstpils»lə (Latviya) oynayacaq.


Nyondakı püşkatmanın nəticələrini təqdim edirik:


UEFA ÇEMPİONLAR LİQASI – 2007/08


İLK OYUNLAR: 14/15 AVQUST


CAVAB OYUNLARI: 28/29 AVQUST


«Hafnarfyordur»/BATE - «Zaqlembe»/«Styaua»


«Tampere»/ «Levski» - «Astana»/«Rusenborq»


«Spartak» Moskva (Rusiya) - «Seltik» (Şotlandiya)


«Verder» (Almaniya) - «Domjale»/«Dinamo Zaqreb»


«Ventspils»/ «Zalsburq» - «Pyunik»/«Şaxtyor»


«Ayaks» (Hollandiya) - «Jilina»/«Slaviya»


«Valensiya» (İspaniya) - «Debretsen»/«Elfsborq»


«Genk»/ «Sarayevo» - «Dinamo» Kiyev (Ukrayna)


«Fənərbaxça» (Türkiyə) - «Anderlext» (Belçika)


«Reyncers»/ «Zeta» - «Prvena Zvezda»/«Levadiya»


«Tuluza» (Fransa) - «Liverpul» (İngiltərə)


«Benfika» (Portuqaliya) - «Kopenhagen»/«Beytar»


«Latsio» (İtaliya) - «Dinamo» Buxarest (Rumıniya)


«Sparta» (Çexiya) - «Arsenal» (İngiltərə)


«Sürix» (İsveçrə) - «Beşiktaş»/«Şerif»


«Sevilya» (İspaniya) - AEK (Yunanıstan)








UEFA KUBOKU – 2007/08 (ixtisarla)


İLK OYUNLAR: 16 AVQUST


CAVAB OYUNLARI: 30 AVQUST


«Slaven» (Xorvatiya) – «Qalatasaray» (Türkiyə)


«Makkabi» Tel-Aviv (İsrail) – «Erciyyəspor» (Türkiyə)


«Rid» (Avstriya) – «Syon» (İsveçrə)


«Dnepr» (Ukrayna) – «Belxatuv» (Polşa)


«Tobıl» (Qazaxıstan) – «Qrotslin» (Polşa)


«Zlate-Moravtse» (Slovakiya) – «Zenit» (Rusiya)


«Rapid» (Avstriya) – «Dinamo» Tbilisi (Gürcüstan)


«Dinamo» Minsk (Belarus) – «Odense» (Norveç)


Günün bütün mövzuları

XS
SM
MD
LG