Keçid linkləri

2016, 08 Dekabr, Cümə axşamı, Bakı vaxtı 20:39

-

Yeni Azərbaycan Partiyası xeyli seçki dairəsində deputatlığa namizədini dəyişib.

Bəzi dairələrdən ötən seçkilərdə namizəd verilməmişdi, bu seçkilərdə veriləcək (yalnız onların adları qeyd edilib)

Cəlal Əliyev, Rəbiyyət Aslanovanın namizədliyi irəli sürülməyib. (Amma onların namizədliyini müstəqil şəkildə irəli sürmələrini qanun qadağan eləmir)

Ötən və bu dəfəki seçkidəki namizədlər: (Mötərizədə yeni namizədlərin adı verilib)


6 saylı Culfa – Babək – Hacıyev İsmayıl Muxtar oğlu (Ülviyyə Həmzəyeva)

8 saylı Binəqədi birinci – Əsədov Oqtay Sabir oğlu (Aysel Əlizadə)

(Bu dairədən müstəqil "125-lər" qrupunda təmsil olunan yazar Aysel Əlizadə də deputatlığa namizədliyini verir)

9 saylı Binəqədi ikinci – Mirzəyev Zakir İlyas oğlu (Kəmaləddin Qafarov)

10 saylı Binəqədi üçüncü – İbrahimova Məlahət İsmayıl qızı (Samirə Həsənova)

11 saylı Qaradağ – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu (Aydın Hüseynov)

15 saylı Yasamal birinci – Əhmədova Gülər Mikayıl qızı (Aslan Bayramov)

Buna da bax: «Gənc Heydər Əliyevdən qorxurlar»

16 saylı Yasamal ikinci – Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu (Xıdır İbrahimov)

17 saylı Yasamal üçüncü – Quliyeva Samirə Oruc Qulu qızı (Lalə Əhmədova)

18 saylı Nərimanov – Nizami – Babayeva Səkinə Rəşid qızı (İsmayıl İsmayılov)

19 saylı Nərimanov birinci – Əhmədov Əli Cavad oğlu (Hikmət Məmmədov)

20 saylı Nərimanov ikinci – Muradlı Arzuman Ağamməd oğlu (İbrahim Əsədov)

21 saylı Nəsimi birinci – Verdiyeva Gülarə Eyvaz qızı (Məlahət İbrahimqızı)

22 saylı Nəsimi ikinci – Rəhimov Fədail Rəşad oğlu (Raqib Hacıyev)

23 saylı Nəsimi – Səbail – Qurbanov Zəfər Qəzənfər oğlu (Elşad Novruzov)

26 saylı Sabunçu birinci – Tağıyeva Elnarə Firudin qızı (Kamran Qədirov)

27 saylı Sabunçu ikinci – Salahzadə Qalib Aslan oğlu (Dilarə Cəbrayılova)

Buna da bax: Siyavuş Novruzovdan Avropaya "konslager" ittihamı

28 saylı Sabunçu üçüncü – Ələsgərov Hüseynqulu Adil oğlu (Xatirə Cabbarova)

29 saylı Səbail – Hüseynov Rəşid Məcid oğlu (Şəmsəddin Hacıyev)

31 saylı Suraxanı ikinci – Vəliyev Əhməd Abdulkərim oğlu (Zərnişan Abidova)

34 saylı Xətai ikinci – Hacıyeva Nərminə Aslan qızı (Cəlal İbrahimov)

35 saylı Xətai üçüncü – Qədirov Elvin Əvəz oğlu (Aliyə Ağrılı)

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) – Məmmədov Şahin Həmid oğlu (Pərvin Kərimzadə)

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) – Hacıyev Asəf Hacı oğlu (Naqif Həmzəyev)

42 saylı Sumqayıt ikinci – Dəmirov Rafiq Balaməmməd oğlu (Tahir Mirkişili)

44 saylı Sumqayıt – Abşeron – Xasayev Məharət Məhərrəm oğlu (Nurlan Əsgərov)

Buna da bax: Hökumət idman xərclərini 2 dəfə artırdı [infoqrafika]

45 saylı Abşeron – Əliyev Vahid İldırım oğlu (Oqtay Əsədov)

46 saylı Şirvan – Quliyev Azər Əli oğlu (Paşa Nəbiyev)

52 saylı Quba – Kərimov Hüseyn Ağahüseyn oğlu (Afət Həsənova)

55 saylı Xaçmaz – Əşrəfov Arif Əşrəf oğlu (Eldəniz Səlimov)

57 saylı Kürdəmir – Qəribov Fərhad Həsən oğlu (Nizami Qəribov)

58 saylı Hacıqabul – Kürdəmir – Həmzəyeva Rəfiqə Ağarza qızı (Elnur Əmiraslanov)

59 saylı Salyan – İlqar Ağabəyov

62 saylı Saatlı – Əliyev Cəlal Əlirza oğlu (Nizami Rəşidov)

63 saylı Sabirabad birinci – Elçin Quliyev

69 saylı Cəlilabad – Masallı – Biləsuvar – Həsənov İlqar Elman oğlu (Etibar Sadıqov)

71 saylı Masallı kənd – Mehdiyev Şirziyad Zeydulla oğlu (Rafiq Novruzov)

73 saylı Lənkəran şəhər – Allahverdiyev Nibuvvət Hüseyn oğlu (Mənsur Ağayev)

77 saylı Astara – Cəfərov Aslan Məmmədhüseyn oğlu (Rəşad Mahmudov)

80 saylı İmişli – Beyləqan – Rüstəmli Tahirə Ağamir qızı (Ramiz Əmirov)

81 saylı Beyləqan – Orucov Ayaz İsmayıl oğlu (Şahin İsmayıllı)

Buna da bax: "Vətəndaş cəmiyyəti tezliklə son nəfəsini verəcək”

86 saylı İsmayıllı – Ağayev Firudin Hacı oğlu (Xuraman Qurbanova)

87 saylı Ağsu – İsmayıllı – Cavadov Ərəstun Nurəddin oğlu (Əliyunis Mütəllimov)

88 saylı Göyçay – Şükürov Sahib Yunis oğlu (Ləman Hacıyeva)

89 saylı Göyçay – Ağdaş – Hacıyev Şəmsəddin Hümmət oğlu (Elman Nəsirov)

90 saylı Ağdaş – Həmidov Vüqar Rəsul oğlu (İlqar Vəliyev)

91 saylı Ucar – Abdullayeva Şəhla Əhməd qızı (Vüsal Hüseynov)

92 saylı Zərdab – Ucar – Vəliyev Canpolad Şamil oğlu (Gülağa İsgəndərov)

94 saylı Bərdə kənd – Behbudov Şamil Camal oğlu (Sadiq Xəlilov)

95 saylı Tərtər – Əhmədov Əhməd Hüseyn oğlu (Surxay Mirzəyev)

96 saylı Goranboy – Naftalan – Muxtarov Hafiz Əli oğlu (Xaləddin Həsənov)

97 saylı Goranboy – Ağdam – Tərtər – Məmmədova Gülçöhrə Hüseyn qızı (Ağalar Vəliyev)

Buna da bax: Emin Ağalarov: "Mənim və Leylanın bütün..." [Video]

99 saylı Şəmkir kənd – İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı (Sona Əliyeva)

100 saylı Şəmkir – Daşkəsən – Qurbanlı Mübariz Qəhrəman oğlu (Kamran Bayramov)

102 saylı Samux-Şəmkir - Rahil Həsənov

105 saylı Tovuz – Aslanov Nəsrəddin Əsəd oğlu (Rahilə Yusifova)

106 saylı Tovuz – Qazax – Ağstafa – Hüseynova Validə Süleyman qızı (Canpolad Qəhrəmanov)

107 saylı Qazax – Ağakişiyev Polad Məhəmməd oğlu (Zeynal Əhmədov)

109 saylı Balakən – Aslanova Rəbiyyət Nurullah qızı (Nəsib Məmmədəliyev)

110 saylı Zaqatala – Atayev Hikmət İsmayıl oğlu (Bəhruz Bayramov)

111 saylı Zaqatala – Balakən – Süleymanova Namidə Abdulla qızı (Kamilə Əliyeva)

112 saylı Qax – Əfəndi Mahir Qalib oğlu (Babək Heydərov)

114 saylı Şəki kənd birinci – Rəsulov Rafiq Abduləli oğlu (Xanlar Ağabəyov)

115 saylı Şəki kənd ikinci – İsmayılova Sudabət Şöyüb qızı (Orxan Əhmədli)

118 saylı Ağdam şəhər – Əmirov Anar Şahin oğlu (Gülnar Abbasova)

121 saylı Laçın – Fərəcov Nazim Fərəc oğlu (Mahir Abbaszadə)

Şərhləri göstər

XS
SM
MD
LG