Keçid linkləri

logo-print
2016, 03 Dekabr, şənbə, Bakı vaxtı 06:36

«PA Consulting Group»un apardığı «exit-poll»un nəticələri<p align=`left`><br><br>


Səs: Real audio
Parlament seçkisi ilə əlaqədar Azərbaycanda üç təşkilat «exit-poll» keçirib. Bunlar «Edison-Mitofski İnternational», «Saar Poll» və USAİD-in maliyyələşdirdiyi «PA Consulting Group»dur.



«PA Consulting Group»un apardığı «exit-poll»un nəticələrini təqdim edirik 1 saylı Şərur–Sədərək seçki dairəsi-Talıbov Vasif Yusif oğlu- 85.3%



2 saylı Şərur seçki dairəsi-Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu–88,3%



3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsi–Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu- 73.9%



7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi- Naibov-Əylisli Əkrəm Nəcəf oğlu-68.9%



8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi–Səmədov Arzu Həbib oğlu-34.3 %



10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi-Hüseynli İlham Qəşəm oğlu-69.5%



11 saylı Qaradağ seçki dairəsi–Abbasov Yaqub Məmməd oğlu-58.2%



13 saylı Əzizbəyov birinci seçki dairəsi-Əliyev Rauf Asif oğlu- 37.9%



15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi–Namazov Eldar Saqif oğlu – 29.2 %



16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi-Məhərrəmov Abel Məmmədəli oğlu- 27.4%



17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi–Hacıyeva Lalə-Şövkət- 43.6%



22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi–Sadəddinov Hacımurad Zöhrab oğlu – 33.6 %



29 saylı Səbail seçki dairəsi – Kərimov Həsən Hüseyn oğlu - 27.8 %



30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi – Əyyub Vurğun Əliş oğlu - 51.2 %



32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi– Abıyev Ağacan Qulam oğlu – 50.2 %



34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi–Nasibli Nəsib Loğman oğlu – 40.5 %



37 saylı Nizami (Gəncə) birinci seçki dairəsi- Abbasov Aydın Abbas oğlu- 52 %



39 saylı Kəpəz (Gəncə) birinci seçki dairəsi- Məmmədov Vidadi Yunis oğlu- 32.1%



40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi– Quliyev Musa İsaq oğlu – 27.4 %



41 saylı Sumqayıt seçki dairəsi– İsrafilov İkram İsrail oğlu – 21.9 %



44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi-Qasımzadə Nəriman Qasım oğlu- 33.8%



46 saylı Əli-Bayramlı seçki dairəsi–Quliyev Azay Əjdər oğlu- 44 %



47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi– Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 47.6 %



48 saylı Yevlax seçki dairəsi–Məmmədov İlham Kazım oğlu– 53.4 %



51 saylı Qusar seçki dairəsi–Günəşov Xəlibəy Günəş oğlu–46 %



54 saylı Dəvəçi-Siyəzən seçki dairəsi- Süleymanov Tahir Süleyman oğlu- 40.6%



55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi- Abbasova Lalə Gülbaba qızı- 37.3%



57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi-Qəribov Fərhad Həsən oğlu- 42.7%



58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi–Hüseynov Rəfael Baba oğlu -46.3 %



61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rəhimzadə Arif Qafar oğlu- 30.8%



62 saylı Saatlı seçki dairəsi-Əliyev Cəlal Əlirza oğlu- 54.2%



64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi–Xəlilov Rüstəm Gülabba oğlu–34.9 %



67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi–Həsənov Aydın Xanhüseyn oğlu – 56 %



68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi– Kazımov Mirkazım Məhəmməd oğlu – 56.1 %



69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi – Əlibəyli Qulamhüseyn Surxay oğlu 35.5 %



71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi–Axundova Elmira Hüseyn qızı- 43.8%



73 saylı Lənkəran şəhər dairəsi- Quliyev Rüfət Atakişi oğlu- 54.8%



78 saylı Lerik-Lənkəran seçki dairəsi– Qənbərov Miri Əhəd oğlu – 46.1 %



82 saylı Ağcəbədi seçki dairəsi- Rzayev Tahir Musa oğlu- 29.2%



86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi- Aslanov Novruzəl

Günün bütün mövzuları

XS
SM
MD
LG